Print

 

Geçtiğimiz Şubat ayında kuruluşu tamamlanan, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunlar Derneğinin ilk olağan genel kurulu 38 üyeden 37 sinin katılımı ile 1 Haziran 2014 tarihinde Sapanca/Naturköy’de yapıldı. Genel Kurul öncesi Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü HATUN, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Füsun YILDIZ emekli Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet ALMAÇ, dernek kurucu üyeleri; Anestezi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Zehra İpek ARSLAN AYDIN ve Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz MUTLU’nun da katıldığı kahvaltıda konuşma yapan Dekan Prof. Dr. Şükrü HATUN Fakültenin kurumsallaşmasında bu tür faaliyetlerin çok değerli olduğunu ifade etti. 2003 mezunlarından 2014 mezunlarına kadar hemen her dönemden mezunun iştirak ettiği toplantıda, 2004 Mezunu Dr. Sertan Aksu Fakültenin kuruluş zamanlarındaki büyük zorluklar ve fiziki imkansızlıklardan yoğun emek ve çalışmalarla bugünkü haline geldiğini, tüm bu süreçte Eski Rektörümüz Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Hocamızın, Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun ve tüm öğretim üyelerimizin çok değerli gayretleri olduğunu, tüm bu yaşananları da fakülte kimliği ve tarihinde unutmamız gerektiğini ifade etti. Ülkenin dört bir yanından gelen eski mezunları içeren bu tür buluşma ve karşılaşmaların geleneksel hale gelerek daha kalabalık ve organize şekillerde tekrarlanması dilekleri ifade edilen kahvaltının sonunda Seçim gündemli Genel Kurul yapıldı.

 

Genel Kurulda geçmiş dönem faaliyet ve mali raporları ve tüzük değişiklikleri oy birliği ile kabul edildikten sonra, kapalı oy usulü ile yapılan yönetim kurulu seçimleri oylamasında

Dr Alişan Burak Yaşar
Dr Asım Tomo
Dr İbrahim Erdem
Doç.Dr.Oğuz Mutlu
Dr Ahmet Arslanoğlu

Yönetim Kurulu asil üyesi seçildi. Dr. Alişan Burak Yaşar Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Dr. Onur Çoruh, Dr. Derya Seven, Dr. Enes Kesim, Dr. Gül Özbek Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine seçildi. 

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği Denetleme Kuruluna
Yard. Doç. Dr. Zehra İpek Arslan Aydın
Dr. Burak Can
Dr. Adem Aydın seçildi.

 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Dr. Burak Can Dekanlığa bağlı mezun ilişkileri birimi ile iletişime geçerek onlara ait olan odada ve onların iletişim ağıyla fakültedeki öğrencilerle iletişim kurabileceğimizi ifade etti. Bunun yanısıra söz alan üyelerden Duygu Ertan Önümüzdeki dönem etkinliklerinin kasım ayında çok daha kalabalık bir şekilde yapılabileceğini üyelerden genel olarak bu yönde bir kanaat olduğunu, dernek web sitesi olan www.koutfmezder.org sitesinden bir anket ile uygun tarihin belirlenebileceğini ifade etti.